Kontakt

Adress

Science Park Borås
Högskolan i Borås
501 90 Borås

Besöksadress:
Textile Fashion Center
Skaraborgsvägen 3B

 

Vår personal:

Adrian Zethraeus, projektledare
adrian.zethraeus@hb.se

Amelie Olesen, forskningsassistent designteknik
amelie.olesen@hb.se

Anett Aldman, projektledare
anett.aldman@hb.se

Angelica Därnlöf, koordinator
angelica.darnlof@hb.se

Anna Berglund, koordinator
anna.berglund@hb.se

Anna Lidström, konstnärlig ledare re:textile
anna.lidstrom@hb.se

Anna Lindgren, projektsamordnare
anna.lindgren@hb.se

Anna-Karin Sundelius, projektsamordnare
anna-karin.sundelius@hb.se

Birgitta Losman, hållbarhetsstrateg
birgitta.losman@hb.se

Camilla Lundström, projektadministratör
camilla.lundstrom@hb.se

Christian Naumanen, kommunikatör
christian.naumanen@hb.se

Delia Dumitrescu, professor/forskningsledare Smart Textiles Design Lab
delia.dumitrescu@hb.se

Erik Bresky, VD Science Park Borås
erik.bresky@hb.se

Erik Valvring, innovationsstrateg
erik.valvring@hb.se

Esther Axelsdottir Clausen, ekonom
esther.axelsdottir_clausen@hb.se

Hanna Grunditz Svenson, ekonom
hanna.grunditz_svenson@hb.se

Jean-Paul Bakkenist, forskningsassistent
jean-paul.bakkenist@hb.se

Jennifer Larsson, innovationstekniker design (föräldraledig)
jennifer.larsson@hb.se

Jonas Larsson, universitetslektor
jonas.larsson@hb.se

Josefine Cataldo, projektledare
josefine.cataldo@hb.se

Josefine Randenius, ekonom
josefine.randenius@hb.se

Karin Ottosson, controller
karin.ottosson@hb.se

Lena-Marie Jensen, projektledare
lena-marie.jensen@hb.se

Linda Nydén, koordinator
linda.nyden@hb.se

Lisa Dohlnér Lundwall, kommunikatör
lisa.dohlner_lundwall@hb.se

Marie Wilhelmsson, bitr ekonomichef
marie.wilhelmsson@hb.se

Mathias Bräck, innovationstekniker
mathias.brack@hb.se

Mats Johansson, koordinator
mats.johansson@hb.se

Monika Johansson, biträdande chef
monika.johansson@hb.se

Nils-Krister Persson, docent/forskningsledare Smart Textiles Technology Lab
nils-krister.persson@hb.se

Peter Serrander, projektledare
peter.serrander@hb.se

Susanne Nejderås, textilstrateg
susanne.nejderas@hb.se

Ulrika Nilsson, projektsamordnare
ulrika.nilsson@hb.se

Vasilios Bartziokas, kommunikatör
vasilios.bartziokas@hb.se